Erdoğan CHP'li Erdoğdu için 250 bin liralık dava açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun sözleri üzerine 250 bin liralık tazminat davası açıldığını ve suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu. Erdoğdu hakkında soruşturma başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisini şantajla suçlayan CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın yaptığı açıklamada, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 250 bin lira manevi tazminat davası açıldığını, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Dilekçede "Aykut Erdoğdu'nun paylaşımlarının ifade özgürlüğünün sınırlarını aşan, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ve aynı zamanda suç teşkil ettiği sonucuna varılmıştır" denildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bu başvurunun ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Erdoğdu hakkında soruşturma başlatıldığı açıklaması geldi. Açıklamada, "27. Dönem milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 04/05/2021 tarihinde Twitter'dan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanına hakaret teşkil eden sözler sarf ettiği iddiasıyla, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan vekili tarafından verilen şikayet dilekçesi üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Ne olmuştu?

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu dün sosyal medyada bir açıklama yaparak, ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını iddia etti. Erdoğdu, dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirterek, "Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan'dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız…" dedi. (HABER MERKEZİ)