Erdoğan: Bayram ikramiyesini 1100 lira yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada, emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin 100 TL artırılarak 1100 TL'ye çıkarılacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan MKYK toplantısından sonra yapılan iftarın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesine ilişkin, "1000 artı enflasyon... İşte bu da herhalde enflasyon 85 lira... İnşallah bunu 100'e tamamlayacağız. 1100 lira olarak şey yapacağız. Bunu da Meclis'e bir kararnameyle göndereceğim. Vakit kaybetmeden bayrama yetiştireceğiz" dedi.

2018 genel seçimlerinde CHP'nin seçim vaatleri arasında emekliye ikramiye ödenmesi de yer alınca AK Parti hükümeti de bunu yaşama geçirmişti. Ancak 2 yılı aşkın bir süredir her dini bayramda emekliye biner TL ikramiye ödenmesi, artışa gidilmemesi eleştiri konusu olmuştu. CHP yönetimi, geçen haftalarda emekli ikramiyesinin artırılmamasını eleştirerek, 1500 TL'ye çıkartılmasını önermişti. (HABER MERKEZİ)