Erdoğan: Atatürk Havalimanı'nda bir ihtimal pistleri kaldırmayacağız

Atatürk Havalimanı'nı Millet Bahçesi'ne dönüştüreceklerini yineleyen Erdoğan "Bir ihtimal pistler kalacak. 29 Mayıs'ı da orada kutlayacağız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'na ilişkin açıklamalarına bir yenisini ekledi. Kütüphane Söyleşileri'nde gençlerle sohbet eden Erdoğan, "Atatürk Havalimanı’na millet bahçesi yapılması sizce herkesi mutlu edecek mi?" sorusuna, "Ben şimdiden müjdeyi vereyim, inşallah çok çok mutlu edecek" yanıtını verdi.

Havalimanına Türkiye'nin en büyük millet bahçesini inşa edeceklerini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Aileler, orada hafta sonlarını, hafta içini geçirecek. Oyun parklarıyla kültürel merkezlerle orası çok ciddi bir güç devşirecek. O bölge, millet bahçesi noktasında, Başakşehir, tüm oralara kadar fakir. Bu millet bahçesiyle ağacıyla yeşiliyle orası çok çok güzel bir yer olacak. Tabii bir taraftan da yanında şehir hastanesi var. Şehir hastanesiyle onlar iç içe olacak. Düşünün bir tarafta 1006 odalı bir şehir hastanesi, yanında millet bahçesi. Oranın güzelliği neyle izah edilebilir? Bütün yeşiliyle oyun parklarıyla vesaire burada gayet güzel bir proje hayata geçecek. Şimdiden ben oranın bitmiş halini adeta görüyorum. Bir ihtimal pistleri belki de kaldırmayacağız. Pistler belki de kalacak ama pistlerin dışındaki şu andaki mevcut yeşil alanları çok daha farklı bir yeşil alan haline getirmek suretiyle orayı zenginleştireceğiz. Şu anda proje üzerindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 29 Mayıs kutlamasını bu sene orada yapacağız" (HABER MERKEZİ)