Erdal Beşikçioğlu: Aşkı ve Bolşevik devrimini anlatıyoruz

Erdal Beşikçioğlu'nun yönettiği 'Nina' ilk kez online olarak Fişekhane sahnesinde izleyicilerle buluşacak. Beşikçioğlu, "Aşkı ve Bolşevik devrimini anlatıyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fişekhane, kültür sanat ve gastronomi alanındaki faaliyetlerine başladı. Çekimleri Fişekhane’de gerçekleşen, Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğinde sahneye konulan ‘Nina-İçi Doldurulmuş Martıların Hassasiyeti’ oyunu online olarak  ilk kez seyirciyle buluşuyor. Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu ve Ünsal Coşar’ı sahnede buluşturan Tatbikat Sahnesi oyunu, 20 Şubat 2021 akşamı online olarak “Seyretix” platformu üzerinden izlenebilecek.

Biletleri Biletix’te satışta olan ‘Nina’, Tatbikat Sahnesi’nin ‘Fahrenheit 451’ ile başlattığı ve ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ ile devam eden online oyun serisinin üçüncü prodüksiyonu oldu. 

Tiyatro klasiği Martı oyununun üç ana karakterini Matei Vizniec’in kalemiyle 1917 devrimi dönemine taşıyan oyun, savaşların ortasında insani hesaplaşmaları konu ediniyor. Oyunun yönetmeni ve oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, ‘’Nina, aşkın ve Bolşevik Devriminin kişiler üzerinden anlatıldığı bir hikaye. Yer yer dışarıdan bakıyoruz ve gülüyoruz. Yer yer içinde onlarla beraber olup ağlıyoruz. Bütün duyguları beraber yaşadığımız şahane bir eser’’ şeklinde konuştu.

Oyun, 20 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30'da gösterimde olacak. 

 OYUN HAKKINDA

Oyun, Anton Çehov’un, 1800’lerin sonu 1900’lerin başında kaleme aldığı ‘Martı’nın  ana karakterleri olan Nina, Treplev ve Trigorin’in hayatlarına 1917 Şubat Devrimi zammanından yeniden bakıyor.

OYUNUN KÜNYESİ

Yazan: Matéi Visniec

Çeviren: Burak Üzen

Yöneten: Erdal Beşikçioğlu

Oyuncular

Nina Mihaylovna Zareçnaya: Elvin Beşikçioğlu

Konstantin Gavriloviç Treplev: Ünsal Coşar

Boris Alekseyeviç Trigorin: Erdal Beşikçioğlu

Dekor ve Kostüm Tasarım

Barış Dinçel

Işık Tasarım

Mahir Köksal

Yönetmen Yardımcısı

Selin Tekman

VİDEO-KÜNYE

Yönetmen

Nadim Güç

Görüntü Yönetmeni

Bülent Özer

FİŞEKHANE HAKKINDA 

Kültür, sanat ve gastronomi alanında faaliyet gösterecek olan Fişekhane, yıl boyunca yerli ve uluslararası prodüksiyonlara, festivallere, müzikallere, tiyatroya, sergilere, panel ve söyleşilere ev sahipliği yapacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)