Ercan Kesal'ın yazıp yönettiği filmi 'Nasipse Adayız' 30 Ekim'de vizyona girecek

Ercan Kesal'ın filmi "Nasipse Adayız", 30 Ekim'de Türkiye’de sinemalarda gösterime girecek. Film, İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikayesini konu alıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dünya prömiyerini Avrupa’nın önde gelen film festivallerinden Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştiren, Türkiye prömiyeri ise İstanbul Film Festivali’nde yapan Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ödüllü filmi "Nasipse Adayız" 30 Ekim’de vizyona girecek.

Film son olarak 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film yarışmasında "En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü", "Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü" ve "Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü"yle beraber toplam 5 dalda ödül almıştı.

Türkiye prömiyerini yaptığı İstanbul Film Festivali’nden de "En İyi Yönetmen", "En İyi Kurgu" ve "FIPRESCI En İyi Film" ödülleriyle dönen "Nasipse Adayız", İstanbul’da bir belediyenin başkan aday adayı olan doktor Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikayesini konu alıyor.

Yapımcılığını Ay Yapım, Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures'ın gerçekleştirdiği, Barbru Balasoiu’nun görüntü yönetmenliğini, Ali Aga’nın kurgusunu, Oya Köseoğlu’nun ise sanat yönetmenliğini yaptığı filmin kadrosunda Ercan Kesal, Selin Yeninci, İnanç Konukçu ve Muttalip Müjdeci yer alırken Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta da kadroya konuk olarak eşlik ediyor.

Türkiye-Sırbistan ortak yapımı "Nasipse Adayız" 30 Ekim’de Bir Film dağıtımıyla Türkiye’de sinemalarda gösterime girecek.