Erbaa'da semt pazarları 14 gün süreyle kapatıldı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde korona virüsü tedbirleri kapsamında ilçe merkezi, belde ve köyler dahil olmak üzere semt pazarları 14 gün süre ile kapatıldı.

Google Haberlere Abone ol

Taner Yeşilsu

TOKAT - Türkiye'de 100 bin kişide görülen korona virüsü (Covid-19) vaka sayısında Tokat, çok yüksek riskli iller arasında yer aldı.

Vakaların artış gösterdiği kentte ek tedbirler alınırken, Tokat Valiliği çalışma saatlerini 09.00-12.30/13.00-16.30 olarak değiştirdi. Ayrıca, çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Erbaa ilçesinde salgın tedbirleri kapsamında ilçe merkezi, belde ve köyler dahil olmak üzere semt pazarları ve parklar 14 gün süre ile kapatıldı.

Erbaa İlçe Umumi Hıfzısıhha Meclisi'nin kararında, "İlçemiz merkezi, beldeler ve köyler dahil semt pazarları 05 Mart 2021 Perşembe gününden itibaren 18 Mart 2021 Perşembe günü dahil 14 gün süreyle kapatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

Diğer taraftan Zile ilçesinde de Tarihi Zile Kalesi ile parklar ziyaretçilere kapatıldı. Belediye zabıta ekipleri, Erbaa ve Zile ilçesindeki parkların etrafına şerit çekti.

Polis ekipleri, anons yaparak, halkı tedbirler konusunda uyardı. Yaya devriyelerde ise maske ve mesafe denetimleri sıklaştırıldı. (DUVAR)