Emniyette alınan ifadeyi bir gün sonra Sedat Peker yayınladı

Eski Esenyurt Belediye Başkanı Alatepe pazar günü emniyete giderek, kendisi hakkında iddialarda bulunan Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu. Peker resmi tutanağı pazartesi hesabında paylaştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla aranan Sedat Peker'in Necmi Kadıoğlu’na tuzak kurarak Esenyurt Belediye Başkanı olduğunu öne sürdüğü Ali Murat Alatepe pazar günü Organize Suçlar Şubesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu. Sedat Peker ise Ali Murat Alatepe'nin verdiği ifadenin tutanağını bir gün sonra Twitter hesabından yayınladı. 

Sedat Peker iki gün önce yaptığı paylaşımda Yüksel Özyurt ve Orhan Özyurt'un İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kasası olduğunu öne sürdü. 

"Bu kardeşler aynı zamanda Esenyurt Üniversitesi’nin sahipleridir. Orhan Özyurt bu üniversitenin mütevelli heyeti başkanıdır. Bu kardeşler sahibi oldukları Özyurt A.Ş.’yi konkordato ilan ettirerek karun kadar zengin oldukları halde, alacaklıların paralarının üstüne çökmüşlerdir" ifadesini kullanan Sedat Peker, Yüksel ve Orhan Özyurt'un iki önceki dönem Esenyurt Belediye Başkanı olan Necmi Kadıoğlu'na tuzak kurarak belediye başkanlığına AK Partili meclis üyesi Ali Murat Alatepe'nin seçilmesini sağladığını öne sürdü. 

Ali Murat Alatepe dün İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne giderek Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu. Sedat Peker bugün Ali Murat Alatepe'nin suç duyurusu dilekçesini sosyal medya hesabından paylaşarak "Akşam saatlerinde size süslü sülümanın ekipten olan eski Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin gerçek hikayesini yazacağım" dedi. 

Peker'in mesajlarının tam metni şöyle: 

1-Kıymetli dostlarım, Esenyurt belediye eski başkanı Necmi Kadıoğlu’na kadın tuzağı kurarak, görevden istifa ettirildikten sonra onun yerine geçen ali murat alatepe organize şubeye giderek yalan söylediğim hakkında ifade vermiş.

2-Her zaman söylediğim gibi beni yalanlarsanız sizi rezil ederim, çünkü ben dersime iyi çalıştım açıklamama rağmen, bu şahsın benim yalan söylediğimi belirten dilekçesini de yayınlıyorum. Akşam saatlerinde size süslü sülümanın ekipten olan…

3-…eski Esenyurt belediye başkanı ali murat alatepenin gerçek hikayesini yazacağım. Esenyurt ilçesini fuhuşlu entrikalarıyla nasıl Dallas’a çevirdiklerini, vurdurtturdukları adamlarla da nasıl Teksas’a döndürdüklerini keyifle yazacağım.

4-İftira, hakaret suçlarına karakol polisi bakar. Bu şahsın ifadesini alan yere lütfen dikkat edin, İstanbul Organize Şube Müdürlüğü. süslü sülüman vakit geçirmeden elemanını, yani ali murat alatepeyi organizeye yollamış.

5-Ancak devlet teamülünde böyle bir sistem yok. Hakaret suçlamalarına organize suçlar şube BAKMAZ, BAKAMAZ. Akşam çok eğleneceğiz çok. (HABER MERKEZİ)