Emine Erdoğan 'Leblebi' isimli engelli köpeği sahiplendi

Yedikule Hayvan Barınağı'nı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan 'Leblebi' isimli engelli köpeği sahiplendiğini duyurdu. Emine Erdoğan, Hayvan Hakları Yasası'nın çıkmasını temenni ettiğini yazdı.

Emine Erdoğan, Leblebi ile fotoğrafını paylaştı. Fotoğraf: Mustafa Kamacı/AA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Twitter hesabından "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü" dolayısıyla paylaşımda bulundu. 

Dün Yedikule Hayvan Barınağını ziyaret ettiğini aktaran Erdoğan, "Büyük bir vicdani sorumluluğu sırtlanmış tüm barınak gönüllülerini tebrik ediyorum. Sayılarının artmasını diliyor, herkesi gönüllü olmaya davet ediyorum. Bu iyilikler insanın merhametinin ne kadar engin olabileceğini gösteriyor" diye yazdı.

Emine Erdoğan, Meclis'in, yeni yasama yılında hayvanlara haklarını eksiksiz teslim ederek tüm vicdanları rahatlatacak yasayı bir an önce çıkarması temennisinde bulundu.

Trafik kazası sonucu kalçasında oluşan kırıklar nedeniyle dört kez ameliyat geçiren, "Leblebi" isimli engelli köpeği sahiplendiği duyuran Erdoğan, şunları yazdı:

"Leblebi bu barınağın canlarından. Dört kere ameliyat olmuş. Hayvanseverler ondan, o hayattan vazgeçmemiş. Leblebi artık bize emanet. Yeni yuvası, bahçemiz olacak. Barınaklardaki tüm hayvanların, en kısa zamanda, çok sevilecekleri yuvaları olmasını diliyorum." (AA)