EMEP yöneticisi Mehmet Boztepe törenle uğurlandı

Vefat eden EMEP İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Boztepe, Yenibosna Cemevi'nde yapılan törenle toprağa verildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Emek Partisi (EMEP) İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Boztepe, Yenibosna Cemevi'nde yapılan cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Kalp krizi geçirerek vefat eden Boztepe için düzenlenen törene ailesi, EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, CHP Milletvekili Turan Aydoğan, EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros, il ve ilçe yöneticileri, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Evrensel gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat ve yoldaşları katıldı.

Boztepe'nin fotoğraflarının taşındığı törende konuşan Sema Barbaros, "İstanbul İl Örgütünün olmazsa olmazıydı. Sabırlıydı ne biliyorsa, nasıl biliyorsa yoldaşlarına anlatırdı. Küçük, büyük bütün işlere aynı özenle bakardı. Metin İlgün, Kadri Kılıcı ve Mehmet Boztepe'nin yerini doldurmak aynı zamanda onların görevlerini devralmak, ayağa kalkmak, mücadele etmektir" dedi.

'SON NEFESİNE KADAR PARTİSİ İÇİN ÇALIŞTI'

Ercüment Akdeniz ise, "Boztepe parti işçisiydi. 12 Eylül faşizminden sonra işçi sınıfının ayağa kalkışında, fabrikaların canlanmasında, devrim ve sosyalizmin işçi sınıfına ulaşmasında gecesini gündüzüne katanlardandı. Yol gösterenlerdendi, bildirileri fabrikalara götürenlerdendi. 53 yaşını işçi sınıfına, sosyalizme adamış bir ömür. Bu 50 yılın on yılını cezaevine geçirmiş, işkencelerde partisinden, mücadelesinden vazgeçmemiş bir ömür. Son nefesine kadar parti için çalışmıştır. Son günlerinde de güçlü 1 Mayıs için bildirileri hazırlayan, afişleri hazırlayandı. Kayıp işçi sınıfının kaybıdır" dedi. (Kaynak: Evrensel)