EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz çizdiği resmi işçilere ulaştırdı

Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, kendi çizdiği resmi grevde olan Baldur işçilerine ulaştırdı. Akdeniz, "Ben de bütün aydın ve sanatçıları grev alanını ziyaret etmeye, sanatlarıyla burayı büyütmeye çağırıyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Kocaeli Çayırova'da grevlerine devam eden Baldur işçilerin, ziyaret etti. EMEP GYK Üyesi Tarık Erkan, Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, Gebze İlçe Başkanı Yusuf Akar ve Körfez İlçe Başkanı Adem Korkmaz'ın bulunduğu ziyarette konuşan Akdeniz, "Bütün aydın ve sanatçıları grev alanını ziyaret etmeye, sanatlarıyla burayı büyütmeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı. Akdeniz, işçilere çizdiği resmi takdim etti, işçiler resmi grev çadırına astı.

SANATÇILARA ÇAĞRI

Ziyaret sırasında konuşan EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, "Baldur grevi bizim için çok önemli. Bu grev sadece Baldur işçisinin değil, hepimizin. Tabi 19 yıllık AKP iktidarı grev dendiğinde arkasından yasağını getirmiştir ama bugün Baldur işçileri en önde siperdedir, öncü konumdadır. Bu yüzden bu grevin ayakta kalması ve yaşaması gerekmektedir. Biliyoruz ki bu grev ancak dayanışmayla yaşar. Bu yüzden Baldur grevini önemsiyoruz" dedi. Bir toplantı sırasında not alırken Baldur işçilerini çizdiğini aktaran Akdeniz, "Baldur işçilerini nasıl destekleyebiliriz, bu grevi nasıl  büyütebiliriz diye konuşurken bu resmi çizdim. Yeni E dergisinin sanatçılara ve aydınlara bu grevi desteklemek için bir çağrısı vardı. Ben de bütün aydın ve sanatçıları grev alanını ziyaret etmeye, sanatlarıyla burayı büyütmeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı. 

.

Ziyaret sırasında Akdeniz'in ardından konuşan DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, Sakarya Hendek’teki Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikasında yaşanan patlamanın duruşmasından geldiklerini belirterek, orada yaşananları işçilere aktardı. Dayanışmayı büyüteceklerini söyleyen Aslan, "Bugün Baldur grevi sadece Baldur işçisinin grevi olursa bu bir sorundur. Bu direnişi büyütmek, sahiplenmek zorundayız. Bu grevi selamlıyoruz ve her türden dayanışmayı sağlayacağız" dedi. (HABER MERKEZİ)