Emekli amiraller Akşener ve Bahçeli'ye dava açacak

Bildiri yayınladıkları için gözaltına alınan emekli amirallerin avukatı Şule Nazoğlu, İYİ Parti lideri Akşener ve MHP lideri Bahçeli'ye kullandıkları ifadeler nedeniyle dava açacaklarırını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Avukat Şule Nazlıoğlu Erol, 104 amiralin yayımladığı bildiri ile ilgili "zevzeklik" diyen Meral Akşener'e ve "apoletleri sökülsün" ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli'ye dava açacaklarını söyledi. Erol, "Kişilik haklarına bu kadar saldırı olabilir mi? Elbette dava konusu olacak. Yasal haklarımızı da bu konuda koruyoruz ve arayacağız" dedi.

KRT TV'de yayınlanan 'Şimdiki Zaman' programında konuşan Erol, emekli amirallerin ifadelerinin henüz alınmadığını belirtti. Yaşları sebebiyle gözaltına alınmayan diğer 4 amiralin pazartesi günü ifadelerinin alınacağı yönünde kendilerine bilgi geldiğini söyleyen Eren, “Pazartesi günü bunlara gel demelerinin sebebini şu şekilde yorumluyorum; iyi niyetimle, ‘nasıl olsa siz yaş nedeniyle ileri yaştasınız nasıl olsa ifadelerinizi alırız. Pazartesi gelseniz de olur’ şeklinde algılamak istiyorum. Ama soruşturmayı yürüten savcı beyle yarın gidip görüşeceğim, tekrar uzatma var mıdır, yok mudur? Net bilgiyi yarın öğreneceğim” diye konuştu.

Erol, “Bir hukukçu olarak bana sorarsanız birinci gözaltı 4 günlük süreyi bırakın, ikinci gözaltının hiç verilmemesi gerektiğini, adil yargılanma koşullarına da aykırı buluyorum. Çünkü bu insanlar kaçacak, göçecek insanlar değil. Hatırlatmak istiyorum, Balyoz Davası sırasında da ellerinde çantalarıyla geldiler, her türlü şeyi göze alarak, asla hiçbiri de kaçmadı” diye konuştu.

Emekli amirallerin yaşanan durumu nasıl karşıladığı şeklinde soruya da Erol, “Son derece üzgünler. Böyle bir suçlamayı da hiç beklemediklerini söylüyorlar çünkü ortada bir suç olmadığını düşünüyorlar” yanıtını verdi.

Programda gazeteci İsmail Saymaz'ın Meral Akşener'in "zevzeklik" ifadesini sorması üzerine Erol "Bu ifadeden dolayı çok üzgünler. Mutlaka yasal haklarımızı kullanacağız. Sadece Meral Akşener'e değil, MHP'nin başındaki kişiye de dava açacağız" dedi. (HABER MERKEZİ)