Elon Musk Twitter'da para kazanmak istiyor: Ücretli mi olacak? 

Elon Musk, satın aldığı Twitter'ın gelirlerini 2028 yılında 26,4 milyar dolara çıkarabileceğini iddia etti. Musk, şirket ve hükümetler için "cüzi ücretler" alınabileceğini söylemişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sosyal medya platformu Twitter'ı satın alan milyarder iş insanı Elon Musk'ın, şirketin gelirlerini 2028 yılında 26,4 milyar dolara çıkarabileceğini iddia ettiği belirtildi. Twitter'ın devir sürecinin bu yılın sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre, Elon Musk, Twitter'ın finansallarına yönelik köşeli yorumlarına devam etti. New York Times'ın haberine göre Musk, 2028 yılına kadar Twitter'ın gelirlerine 26,4 milyar dolara çıkarabileceğini belirtti. Şirket geçen yıl 5 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Tesla patronu Elon Musk, sosyal medya platformunun şirket ve hükümetler için "cüzi ücretleri" olabileceğini açıklamıştı. Musk, Twitter'ın "standart kullanıcılar için" ücretsiz olmaya devam edeceğini de ifade etmişti.

Musk daha önceki açıklamalarında, Twitter'ı "yeni özellikle geliştirerek daha iyi noktaya getireceğini" söylemişti.

TROLL KULALNICILAR KALDIRILACAK

Anlaşmanın duyurulması öncesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Umarım beni en sert eleştirenler bile Twitter'da kalmaya devam eder, çünkü ifade özgürlüğü bu demek" diyen Musk, platformdan "trol" kullanıcıları da kaldırmayı ve tamamen gerçek kullanıcılarla devam etmeyi de hedeflediğini söylüyor.

Twitter'ın günlük kullanıcı sayısı 217 milyon. Benzer işlevleri olan Facebook'un ise günlük aktif kullanıcı sayısı olan 1,9 milyar kişi düzeyinde.

Etiketler Elon Musk twitter