"Elii vicdanınıza koyun bırakın vatandaş bırakın kurban kesmeyi bir kilo eti nasıl alacak?'

CHP Milletvekili Ayhan Barut, "Elinizi vicdanınıza koyun, 10 bin lira maaşı alan, 17 bin lira asgari ücret alan vatandaş nasıl kurban kesecek? Bırakın kurban kesmeyi bir kilo eti nasıl alacak?" dedi.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Meclis'te yaptığı konuşmada Kurban Bayramı öncesinde halkın sofrasına et koyamaz halde olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Elinizi vicdanınıza koyun, yüreğinizin sesini dinleyin. Bugün 10 bin lira maaşı alan, 17 bin lira asgari ücret alan bir vatandaşımız nasıl kurban kesecek? Bırakın kurban kesmeyi bir kilo eti nasıl alacak?" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alarak halkın yaşadığı sorunlara işaret eden Barut, "Kurban Bayramı geldi. Halkımız kara kara bu sene nasıl kurban keseceğini düşünüyor. Çünkü geçen seneye göre kurbanlık fiyatları en az yüzde 100 zamlandı. Et fiyatları uçtu gitti, tencerelere et girmez oldu. Üreticinin burada hiç suçu yok. Çünkü elektrikten suya, yemden samana, veterinerlik masraflarından çoban parasına her şey fahiş zamlandı. Tüketicinin de burada hiç kabahati yok. Fahiş zamlara, artan yoksulluğa rağmen insanlarımız hayata tutunmaya çalışıyor" diye konuştu.

Barut, "Elinizi vicdanınıza koyun, yüreğinizin sesini dinleyin. Bugün 10 bin lira maaşı alan, 17 bin lira asgari ücret alan bir vatandaşımız nasıl kurban kesecek? Bırakın kurban kesmeyi bir kilo eti nasıl alacak? Bu karanlık düzenin sorumlusu AKP iktidarıdır. Hesap vereceksiniz!" şeklinde konuştu.

Etiketler Ayhan Barut chp