Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a teşekkür: Onun dediği doğru çıktı

İBB Başkanı İmamoğlu, “CHP yönetimi sözlerinin yüzde 87’sini tuttu” diyen Kurum’a "Yüzde 87 ile projeleri başardığımızı bir kez daha bize hesaplatarak ispat ettirdiler" diyerek teşekkür etti.

Google Haberlere Abone ol

 

DUVAR -"Adil İstanbul" proje tanıtımında açıklamalarda bulunan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “CHP yönetimi sözlerinin yüzde 87’sini tuttu” diyen AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum’a teşekkür etti.

'ONUN DEDİĞİ DOĞRU ÇIKTI'

İmamoğlu, "Benim sevgili rakibim, müstakbel aday arkadaşımız geçenlerde ‘yüzde 87 projeleri başardı’ dedi. Sonra bir kağıt notuyla düzeltmeye çalıştı onu bile başaramadı. Ama yüzde 87 başardı deyince ben döndüm arkadaşlarıma dedim, ‘arkadaşlar siz mi yanlış hesapladınız. Bizimki 3-4 puan az çıkmıştı çünkü.’ Sonra arkadaşlarımı çalıştırdım 3-4 gün vallahi onun dediği doğru çıktı. Yüzde 87’imiş meğerse. Yüzde 87 başarmışız. Allah razı olsun bize yardımcı oldular. Yüzde 87 ile projeleri başardığımızı bir kez daha bize hesaplatarak ispat ettirdiler. Buradan müstakbel rakibime, değerli sevgili adaya teşekkür ederim.” dedi.

DEPREM AÇIKLAMASI İÇİN DE TEŞEKKÜR ETTİ

Katıldığı televizyon programındaki sözleri nedeniyle de Kurum'a bir kez daha teşekkür eden İmamoğlu, "Bir teşekkürü de bir deprem anında İstanbul’un 11 şehre birden nasıl koştuğunu anlattığı için yine kendisine teşekkür ederim.”

'UYDURMA VAATLER DEĞİL'

İmamoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizlerin projelerini anlatmaya devam etsin. Yeni projelerimizi de ballandıra ballandıra anlatabilirler, sahiplenebilirler. Çünkü hepsi doğru projeler. Öyle 650 bin konut gibi uydurma işler değil. Vaatlerimizi kopyalama konusunda serbestsiniz ama içinizdeki eşitlik, adalet, samimiyet, çalışkanlık ve sadece milletine hesap verebilirlik duygusunu asla kopyalayamazsınız. O bizde var. İnsana ve vatanına olan sevgimizi kopyalayamazsınız. İhmal ve ihanetle kirlenmiş o büyük ve gerçek İstanbul sevgimizi, o sizin yarattığınız özellikle kirlenmiş o büyük ve gerçek İstanbul sevgimizi kopyalayıp sizin kirli sahanıza çekemezsiniz. Cumhuriyetçiliği, halkçılığı kopyalayamazsınız. Çaba göstermeniz lazım. Öğretiriz o ayrı. Bir avuç insana bile öğretiriz. ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’ diyen Atatürk'ün ideallerine olan bağlılığımızı asla kopyalayamazsınız. Kimin parasını kime dağıtıyorsunuz’ diye hesap sormaya kalkanlara cevabım hiç değişmedi. Defalarca söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Vallahi de billahi de doya doya milletin hakkı olan halkın parasını halka dağıtıyorum, dağıtmaya da devam edeceğim” diye konuştu.

 

(HABER MERKEZİ)