Ekrem İmamoğlu: Bana bunu yapmayacaktınız

İBB Başkanı İmamoğlu, 2019'daki İstanbul seçiminin iptal edildiğini duyduğu anı anlattı: "Allah içimdeki hissi biliyor. Bana bunu yapmayacaktınız. O kadar kararlılık doğurdu bende."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yazar Sunay Akın'ın Youtube kanalındaki ‘İşte O Çocuk' programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçiminin iptali sırasında hissettiklerini anlattı.  İstanbul Oyuncak Müzesi'nde gerçekleştirilen sohbette İmamoğlu, çocukluğu, gençliği ve kariyeri üzerine de konuştu. 

31 Mart 2019'da düzenlenen yerel seçimde rakibi Binali Yıldırım'ı 13 bin 729 oyla geçen Ekrem İmamoğlu, iktidarın usulsüzlük iddiaları nedeniyle mazbatasını alamamıştı. Yenilenen seçimde İmamoğlu aradaki farkı 800 bine çıkarmıştı.

İmamoğlu, "Milyonlarca insanın sesi olduğunu düşünüyorum. Burada taraf olanları söylemiyorum. Benden yana düşünmeyenlerin bile aslında sesi oldum. Çünkü adaleti savundum. Ülkenin iyiliğini savundum" dedi ve şöyle devam etti:

"'Seçim iptal olursa ne olur' diyen arkadaşlara ‘Fark atarız. Ama ben bunu ülkeme yakıştıramıyorum. Olmamalı' dedim. İptal ettiklerinde Sultanbeyli'de bir iftar sofrasındaydım. Arabaya bindiğimde Allah içimdeki hissi biliyor. Bana bunu yapmayacaktınız. O kadar kararlılık doğurdu bende. 1 saati aşan bir zaman dilimiyle Beylikdüzü'nde Yaşam Vadisi'ne gidip millete duygularımı aktardım. Bence toplum adına da hem ilk seçimdeki ‘hak yemem ve hakkımı yedirtmem' mesajım, hem o 6 Mayıs'taki topluma her şeyin çok güzel olacağını ifade eden konuşmam çok önemli iki andı diye düşünüyorum. Hem milyonlarca İstanbullunun hem de Türkiye'deki milyonlarca vatandaşın sesi olduğumu düşünüyorum.” (HABER MERKEZİ)