Zuckerberg 100 milyar dolar servete ulaşan üçüncü kişi oldu

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in kişisel serveti, Facebook’un hisselerinin değer kazanmasıyla birlikte 100 milyar doları aştı. Zuckerberg’in Facebook’ta %13 hissesi bulunuyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Amerikan teknoloji devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Amazon’un Ceo’su Jeff Bezos ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in ardından, 100 milyar dolar kişisel servet barajını geçen üçüncü kişi oldu.

Facebook’un hisselerinin yükselmesinde, pandemi döneminde internet ve sosyal medya kullanımlarının artmasının etkili olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte geçtiğimiz Çarşamba günü, Facebook’un sahibi olduğu İnstagram uygulaması üzerinde, Tiktok uygulamasına rakip olacak ‘Reels’ isimli yeniliğin tanıtılması da Facebook hisselerinin yükselmesini sağladı.

Bloomberg verilerine göre, Zuckerberg'in kişisel serveti bu yıl yaklaşık 22 milyar dolar artarken, Amazon Ceo’su Jeff Bezos'un serveti de 75 milyar dolardan fazla arttı. ABD'nin en büyük beş teknoloji şirketi; Apple, Amazon, Alphabet, Facebook ve Microsoft’un toplam piyasa değeri, ABD gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık % 30'una denk geliyor. (DIŞ HABERLER)