FETÖ'nün gazete ve televizyonları için 53 milyon TL isteniyor

FETÖ'ye ait olduğu gerekçesiyle el konulan 27 medya kuruluşu, TMSF tarafından toplam 53 milyon liraya ihale yoluyla satışa çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - FETÖ'ye ait olduğu gerekçesiyle el konulan gazete, televizyon, radyo ve ajanslarının lisans hakları ve teçhizatları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarıldı. İhale yoluyla yapılacak satışta 27 kuruluş için toplam 53 milyon bedel belirlendi.

TMSF tarafından yapılan duyuruda; aralarında Samanyolu TV, Yumurcak TV, Cihan Haber Ajansı ve Burç FM’inde bulunduğu toplam 27 adet medya şirketinin makine, teçhizat, demirbaş, lisans, ve araçlarının ihale yoluyla satışa çıkarılacağı duyuruldu. 27 medya şirketi için toplam 53 milyon 830 bin lira muhammen bedel öngörüldü. Listedeki varlıklar için 27 Temmuz 2020 tarihi mesai saati bitimine kadar teklif verilebilecek. Teklif verildiği takdirde teklif sahibine teklifinin uygun bulunup bulunmadığı bildirilecek. Birden fazla teklif verilirse 28 Temmuz 2020 tarihinde 15.00’te TMSF’nin İstanbul adresinde istekliler arasında açık artırma yapılacak. (ANKA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR