THY: Biletlerle ilgili yeni planlama açıklanacak

THY’den duyuru: Uluslararası uçuşlarla ilgili yeni planlamalar en kısa sürede açıklanacak.

DUVAR – THY, korona virüsü salgını nedeniyle değişiklikler yapılan uluslararası uçuşlara ilişkin yeni düzenlemeler yapıldığını açıkladı. Ülkeler arası seyahat kısıtlamalar nedeniyle pandemi öncesi planlanmış uçuşların iptalinden dolayı yapılacak yeni planlamaların ‘en kısa sürede açıklanacağı’ belirtildi.

Pandemi öncesinde planlanan seferler ülkelerin virüs kaynaklı aldıkları yasaklarla birlikte iptal edilmek zorunda kalınmıştı. Uçuşları iptal olan yolcular merakla yasakların sona ereceği günü beklerken, Türk Hava Yolları da konuya ilişkin resmi sosyal medya hesaplarından duyuruda bulundu.

THY’den yapılan duyuruda şöyle denildi: “Ülkelerin uluslararası seyahat kısıtlamalarındaki anlık değişiklikler pandemi öncesi planlanmış seferlerin güncel durumda gerçekleştirilememesine ve uçuş planlamalarımızda zorunlu olarak son dakika değişikliklerine veya uçuş iptallerine sebebiyet vermektedir. Değişiklik veya iptali gerçekleşen uçuşlarla ilgili bilgilendirmeler iletişim kanallarımızdan ve SMS yoluyla yapılacak olup yeni planlamalar en kısa sürede açıklanacaktır. Bilet değişim işlemlerini ücretsiz olarak web sitemiz, mobil uygulamalarımız ve çağrı merkezlerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.” (HABER MERKEZİ)