TOFAŞ üretimi geçici olarak durduracak

TOFAŞ, üretimi geçici olarak durdurma kararı aldı. Şirketin açıklamasında korona virüsü salgını nedeniyle yurt dışından tedarik ve teslimat süreçlerinde aksamalar yaşanması nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOFAŞ), korona virüsü (Covid-19) nedeniyle, Bursa fabrikasında üretime iki hafta süreyle ara verecek.

TOFAŞ'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamada, "Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde, yurtdışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, 03 Nisan 2020 akşamı mesai bitiminden itibaren iki hafta süreyle ve 20 Nisan 2020 tarihine kadar Bursa fabrikamızda üretim faaliyetlerine ara verilmesi kararlaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Üretim dışındaki bölümlerde çalışmaların süreceği aktarılan açıklama şöyle devam etti:

"Son dönemdeki gelişmeler nedeniyle alınan söz konusu kararın etkilerinin asgari seviyede tutulması amacıyla, üretime ara verilen süre içerisinde bazı periyodik bakım çalışmaları da mümkün ölçüde gerçekleştirilecektir. Şirketimizin İş Sürekliliği Planı ve çalışanlarımızın sağlığına yönelik tedbirler çerçevesinde, üretim dışında kalan operasyonlar ve son dönemde Koronavirüs ile mücadele kapsamında başlanan sağlık ekipmanları üretimi koşullar el verdiği sürece devam edecektir." (HABER MERKEZİ)