Mahfi Eğilmez'den hükümete açık mektup

Ekonomist Mahfi Eğilmez, korona virüsü salgınından dolayı çalışanları ve üreticileri korumak için hükümete hemen harakete geçme çağrısı yaparak, "Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. . Hemen bugün" dedi.

DUVAR – Ekonomist Mahfi Eğilmez, sosyal medya hesabından, ‘hükümete açık mektup’ başlığıyla bir paylaşımda bulundu. Çok sayıda işçinin ücretsiz izne çıkartıldığı ya da işini kaybettiği günlerden geçilirken, Eğilmez hükümete şu uyarı ve önerilerde bulundu:

Kendi yaşamlarını toplum için hiçe sayarak gece gündüz çalışan bütün sağlık personeline her türlü desteği madden ve manen vermek, onlara yönelik şiddeti önlemek için gereken her şeyi yapmak.

İşyeri kapatıldığı için geliri kesilen, üretim durduğu için ürettiğini satamayan, ihtiyaçlarını karşılamayan, borçlarını ödeyemeyen insanlarımıza maddi destek vermek.

“Bugün hiçbir konu bunlardan daha önemli değil” diyen Eğilmez, şöyle devam etti:

Bugün artık kaç işyerini, kaç üreticiyi kaybettiğimizi konuşmaktan çok kaçını kurtarabileceğimizi düşünmek zamanı. İş işten geçmeden gerekeni yapmalıyız.

Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. Hemen bugün.
(EKONOMİ SERVİSİ)