TESK Başkanı esnafa enerji indirimi istedi

TESK Başkanı Palandöken: Doğal gaz, elektrik, su, akaryakıtta esnafa indirimli tarife uygulansın.
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken

DUVAR – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, enerji kalemlerinde esnaf ve sanatkarlara özel indirimli tarife uygulanmasını istedi.

Palandöken, yazılı açıklama yaparak esnafın sıkıntıya düştüğünü ifade etti. “Farklı iş kollarından birçok esnaf ve sanatkarımız doğal gaz fiyatlarının pahalılığından dolayı dükkanında kalorifer yakamıyor” diyen Palandöken, esnafın bunun yerine sanayi sitelerinde talaş ve yanmış yağ yakarak ısınmaya çalıştığını söyledi.

Palandöken, “Ekonominin omurgası olan esnafımıza başta doğal gaz olmak üzere elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirimli tarife uygulanmalı” değerlendirmesinde bulunarak her bir dükkanın ortalama 4-5 kişilik bir ailenin gelir kapısı olduğunu ifade etti. Kısıtlı imkanlarla ayakta kalma mücadelesi veren esnafın sosyal güvenlik primleri, vergisi derken her yıl sermayesi kadar ödeme yaptığını aktaran Palandöken, doğal gaz, elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirim yapılması gerektiğini belirtti. (HABER MERKEZİ)