EPDK Başkanı Yılmaz: Elektriğe bu sene başka zam yok

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, elektriğe bu sene başka zam yapılmayacağını söyledi. Yılmaz, "Şirketleri zarar ettirmemek gibi kanundan doğan bir sorumluluğumuz var" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bu sene elektriğe başka zam yapılmayacağını söyledi.

Bloomberg HT'ye konuşan Yılmaz, enerji zamlarını yaparken maliyetleri dikkate aldıklarını söyledi. Yılmaz "Elektriğin maliyetinin altında satışları beklemek doğru değil. Enerjinin üretim maliyetlerine bakınca zararına satış yapmak eşyanın tabiatına aykırı. Ekonomiye de aykırı. Dolayısıyla biz enerjinin de maliyet bazlı formülde satılmasından yanayız. Dolayısıyla biz enerjide zamları yaparken maliyetleri dikkate alıyoruz. Bu şirketleri zarar ettirmemek gibi kanundan doğan bir sorumluluğumuz var" diye konuştu.

Ertelenen zamların ileride katlanarak geldiğini ve buna fırsat vermediklerini söyleyen Yılmaz, bu sene başka zam olmayacağını belirtti ve "Son çeyreğin tarifesini yapmış olduk, bu sene elektrikte başka herhangi bir zam söz konusu değil" ifadelerini kullandı.