Kriz etkisi; İller Bankası arazilerini satıyor

Ekonomik kriz nedeniyle kamu kurumları ellerindeki gayrimenkulleri toplu olarak satışı çıkarıyor. Özelleştirme İdaresi, Mili Emlak ve TOKİ'den sonra yerel yönetimleri fonlayan İller Bankası da 37 adet gayrimenkulünü satışa çıkardı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İller Bankası İstanbul, Ankara, Trabzon, Gaziantep ve Elazığ'da bulunan toplam 37 arazisini satma kararı aldı. 1 Kasım'da düzenlenecek ihale için 1 milyar lira bedel belirlendi.

Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre satışa sunulan gayrimenkullerin en değerlisi 234 milyon lira bedelle Ankara Gölbaşı'ndaki 92 bin metrekarelik ticaret ve konut alanı oldu. Çankaya'da 20 bin metrekarelik araziye 123 milyon lira, Yeni Mahalle'deki 46 bin metrekarelik araziye 167 milyon lira, yine aynı ilçedeki 41 bin metrekarelik araziye 113 milyon lira değer biçildi.

İstanbul'da satışa çıkarılan en pahalı arazi ise 110 milyon lirayla Tuzla'daki 37 bin metrekarelik ticaret ve konut alanı oldu.

24 AY TAKSİT YAPILACAK!

Açık artırma usulü satılacak taşınmazların toplam muhammen bedeli 1 milyar 102 milyon 969 bin lira.

Peşin alımlarda yüzde 20 indirim uygulanırken, vadeli satışta ise yüzde 25 peşinat alınıp 24 ay taksit yapılacak. Faiz oranı ise altı aylık Yİ-ÜFE artış oranı olacak.

Satışı yapılamayan veya satışı iptal edildiği için stokta kalan taşınmazlar 28 Aralık 2018 tarihine kadar aynı koşullarla açık satışta kalacak.

Albayrak: Türkiye öyle güçlü bir dönem yaşıyor ki!..Albayrak: Türkiye öyle güçlü bir dönem yaşıyor ki!..