Mehmet Şimşek: TCMB Başkanı ve PPK üyelerine tam desteğim var

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası'nın faiz kararıyla ilgili açıklama yaptı. Şimşek, açıklamasında "TCMB Başkanı ve PPK üyelerinin TL’deki düşüşü ve fiyat istikrarının sağlamak için atacakları gereken her adımda tam desteğim var" ifadelerine yer verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz arttırma kararının ardından ilk açıklama Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan Mehmet Şimşek, hükümetin cari açığı düşürmekte kararlı olduğunu belirtti. Merkez Bankasının fiyat istikrarını sağlamak için atacağı adımlara "tam destek" vereceğini kaydeden Şimşek'in paylaşımı şöyle:

"Para politikasının kredibilitesini sağlamanın ve yatırımcıların güvenini tekrar kazanmanın vakti geldi. Hükümet cari açığı düşürmek ve TCMB’nin dezenflasyon çabalarına katkı için mali disiplini korumaya ve yapısal reformları hızlandırmaya kararlı.

TCMB Başkanı ve PPK (Para Politikası Kurulu) üyelerinin TL’deki düşüşü ve fiyat istikrarının sağlamak için atacakları gereken her adımda tam desteğim var. Türkiye’nin hiçbir makro ekonomik problemi çözülemez değil, problemleri daha önce çözdük yine yapabiliriz." (HABER MERKEZİ)

Merkez Bankası, borç verme faizini yükselttiMerkez Bankası, borç verme faizini yükseltti