Demirören'e 10 yıl vadeli Doğan kredisi

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Medya Grubu'na satışının Ziraat Bankası'ndan alınan 700 milyon dolar kredi ile gerçekleştiği iddia edildi

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kamu bankası olan Ziraat Bankası, 5 Nisan 2018 tarihli 10/10 sayılı yönetim kurulu kararıyla Demirören Medya Grubu'na kredi verilmesine onay verdi. Odatv'de yer alan habere göre Demirören'in kaynağı Ziraat Bankası'ndan alınan kredi. Demirören Medya Ticaret A.Ş.'ye verilen kredinin miktarı ise 700 milyon dolar.

Ziraat Bankası İstanbul Kurumsal Şubesi tarafından sağlanan kredinin şartları da tartışma yaratacak. Kredinin şartları 10 yıllık bir geri ödeme sürecini içeriyor. Buna göre ilk 2 yıl Demirörenler bankaya ödeme yapmayacak. Ödemeler sonraki 8 yılda gerçekleşecek. 2+8 yıllık kredi ile Doğan Grubu için maddi kaynak büyük oranda yaratılmış oldu.

Doğan Grubu satışla ilgili olarak "1.100.000.000$ (Bir milyar yüz milyon Amerikan Doları) 'işletme değeri'nden, ilgili finansal borçlarının indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekiz yüz doksan milyon Amerikan Doları) ‘hisse değeri’ üzerinden" rakamını açıklamıştı.

Etiketler kredi Doğan demirören