TAT'da anlaşma sağlandı

TAT Gıda'da görüşmeler olumlu geçti. Toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tek Gıda-İş Sendikası internet sitesinden yaptığı açıklama ile bugün için greve çıkma kararı aldığı TAT Gıda San. A.Ş. işyeri ile devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandığını bildirdi.

Evrensel'de yer alan habere göre, Tek Gıda-İş tarafından yapılan açıklamada yapılan anlaşmayla ilgili şu açıklama yapıldı: “Kurumun Mustafakemalpaşa  şubemize bağlı Tat Gıda San. Mustafakemalpaşa işletmesi, Tat Gıda San. Mustafakemalpaşa Sek işletmesi, Tat Gıda San. Karacabey işletmesi,  İzmir 3 nolu şubemize bağlı Tat Gıda San. Pastavilla işletmesi, Tat Gıda Söke fabrikalarında çalışmakta olan üyelerimize bu toplu iş sözleşmesi ile çok önemli kazanım ve iyileştirmeler sağlandı.

İşveren yetkililerine, sözleşme sürecinde gösterdikleri  anlayış ve iyi niyetli yaklaşımları nedeniyle teşekkür ediyoruz.

Yeni dönem toplu iş sözleşmesinin başta üyelerimiz olmak üzere TEKGIDA-İŞ ve TAT camiasına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

TAT Gıda ile Tek Gıda-İş Sendikası arasında 1 Ocak'tan beri yapılan toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca 7 Haziran'da greve çıkma kararı alınmıştı.