Müezzinoğlu: O konuda bir ay konuşmayacağım

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, emekli maaşlarına verilecek promosyon konusunda bir ay açıklama yapmayacağını söyledi.

DUVAR – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul’da düzenlenen ‘Uluslararası İslam Dünyasında Sendikacılık Sempozyumu’na katıldı. Müezzinoğlu programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin emeklilere aylıkları karşılığında banka promosyonu verilmesine ilişkindün yaptığı konuşmayı hatırlatarak, “Sizin söylediğinize göre bu para yaklaşık 26 lira çıkıyor” sözleri üzerine Müezzinoğlu, “Bizim bu rakamlarla emeklimizin beklentilerine cevap verebilmemiz mümkün değil” dedi.

‘MÜDAHALEYE İHTİYACIMIZ VAR’

Emeklilere yönelik promosyon konusuyla ilgili bir ay boyunca konuşmayacağını belirten Müezzinoğlu, şöyle dedi:
“Sayın Başbakanımız ve özellikle kamu bankalarının yöneticileriyle birlikte bir çalışmayı yapıp ondan sonra sayın Başbakanımızın bir takdirine müdahalesine ihtiyacımız var. Onu başarabildiğimizde kısmen de olsa emeklimizi bir promosyon beklentisine kısmi bir cevap verme imkanımız olacak. Ancak şu anda emeklilerimiz için bankalardaki dünkü söylediğim yılda 24 günlük kalan paranın karşılığında bir hak ediş ise bu emeklimizi tatmin edecek bir rakam değil. Bu rakam ile emeklimizin karşısına çıkmak istemiyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Bir ay süresince bu konuda konuşmayacağım.” (İSTANBUL/DHA)