Konutta 'darbe' dampingi!

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, 'darbeye direnen halk hak ediyor' diyerek 30 konut projesinde indirim kampanyası başlatacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Emlak Konut GYO, Türkiye genelindeki 30 konut projesinde 'büyük indirim kampanyası' başlatacağını açıkladı. "Darbeye karşı duran vatandaşa destek vermek istediklerini" söyleyen Genel Müdür Murat Kurum, “Bu halk bunu hak ediyor” dedi.

Hürriyet gazetesinden Gülistan Alagöz'ün haberine göre, kampanya kapsamında evler 120 ay taksitle ve tüketici enflasyonuna (TÜFE) endeksli satılacak, borcunu peşin ödeyene yüzde 20 indirim yapılacak. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, geçtiğimiz günlerde gelir paylaşımı modelle iş yaptığı 60 müteahhitle toplandı. Şirketin, "gayrimenkul sektörünü harekete geçirecek bir kampanya" üzerinde çalıştığı kampanyanın 30 proje ve 15 bin bağımsız bölümde uygulanması bekleniyor.

Buna göre örneğin; 100 bin TL’lik bir ev için 30 bin peşinat istenecek. İsteyen peşinatı da kredilendirecek. Kalan tutar 120 ayda ödenecek. 583 TL’lik taksitlere ilk bir yıl TÜFE etkisi yansıtılmayacak. Sonra tüketici enflasyonu (TÜFE) oranında zam yapılacak. Bu oran için de bir üst sınır konulacak. Alıcılar 1 yıl sonra kalan borcunu nakit olarak öderse sıfır ‘0’ faizle evlerini almış olacak. TÜFE endeksli alım yapmak istemeyenlere de 0.7 faizle satış yapılacak. Emlak Konut’un üçüncü seçeneği ise evini almış ve borçlu olanlar için. 4.5 milyar TL alacağı olan Emlak Konut GYO borcunu peşin ödemek isteyenlere de yüzde 20 indirim yapacak.

'BU HALK BUNU HAK EDİYOR'

Darbe girişimi sonrası görüşü, partisi ne olursa olsun tüm vatandaşların sokağa çıktığını, birlik ve beraberlik içinde bir mücadele gösterdiğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu millet darbeye karşı dimdik durduysa bu koltukta otururken biz boş duramayız. Emlak Konut olarak finans gücümüzü şimdi kullanmayacağız da ne zaman kullanacağız. Cumhurbaşkanımız her fırsatta faizleri indirin diyor. Biz kamu iştiraki olarak üzerimize düşeni yaptık ve iddialı bir faiz oranı ortaya koyduk. Bu halk bunu hak ediyor. Bu olay sonrası ev taksitini düşünen vatandaşın endişesini ortadan kaldıracağız” dedi.

Haberin tamamı