THY 211 personelin işine son verdi

Türk Hava Yolları 211 personelin işine son verdi. Darbe girişimi sonrası başlatılan inceleme kapsamında görevden alınanlar arasında genel müdür yardımcıları, birim başkanları, pilotlar ve kabin memurları da bulunuyor.

 

DUVAR – 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamuda görevden almalar devam ederken son haber Türk Hava Yolları’ndan (THY) geldi. THY’de 211 personelin işine son verildi.
İşine son verilenler arasında Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç, AnadoluJet’i yöneten İbrahim Doğan’ın yanı sıra 3 başkan, 2 başkan yardımcısı, 15 pilot ve kabin memurları da bulunuyor.

İŞTEN ATMALARIN GEREKÇESİ

THY’den konuya ilişkin yapılan açaklamada şöyle denildi:
“Türk Hava Yolları çalışanı 211 kişinin iş akitlerinin sonlandırılmasına karar verilmiştir. 22.07.2016 tarihi itibariyle gerçekleştirilen mezkûr iş akitlerinin feshedilmesi gerekçeleri arasında; işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır.
Türk Hava Yolları, gerçekleşen darbe girişimi sonrasında tüm aile fertleri ile birlikte ve de kahraman milletimizin bir parçası olarak, planlanan hain kurguyu bertaraf etmede ve demokrasinin korunması hususunda üzerine düşen sorumluluğu her şartta yerine getirmeye devam edecektir. Saygılarımız ile kamuoyunun bilgisine sunarız.”