EKONOMİ

Tezgahlardaki kırkağaç kavunları sahte çıktı

Kötü haber Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz'dan geldi! Kırkağaç kavununun 15 Ağustos'tan önce tezgaha çıkmasının mümkün olmadığını belirten Boğaz "Tezgahlardaki sahte kırkağaç kavunu" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'ndeki Ziraat Odası ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ortak açıklama yaparak, piyasada 'Kırkağaç kavunu' olarak satılan ürünlerin sahte olduğunu ve gerçek Kırkağaç kavununun 15 Ağustos'tan itibaren satılacağını söyledi.

Marketlerde ve tezgahlarda Kırkağaç adı altında satılan kavunların Kırkağaç kavunu olmadığını belirten Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz ve Kırkağaç Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Melikşah Taşkın ortak bir açıklama yaptı. Kırkağaç kavununun 15 Ağustos'tan önce çıkmasının mümkün olmadığını dile getiren Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz, "Her sene bunu tüketicilerimize anlatıyoruz ama tekrarlama gereği duyduk. Kırkağaç kavunu şuan yoktur. Biz Kırkağaç kavununun patentini aldık. Kırkağaç kavunu adı altında satılan kavunlar aslında Kırkağaç kavunu değil. Bu satışları engellememiz mümkün değil. Sadece tüketicinin bilmesini istiyoruz" dedi.

Kırkağaç Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Melikşah Taşkın ise Kırkağaç kavununun kendine has tadı ve kokusuyla dünyaca meşhur bir ürün olduğunu hatırlatarak tüketicilere 15 Ağustos'tan önce sofralarda bulamayacaklarını açıkladı.

(DHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR