İstanbul Shopping Fest törensiz açılıyor

İstanbul Shopping Fest'in açılış töreni, Atatürk Havalimanı’ndaki saldırının ardından iptal edildi ve etkinlik takvimi revize edildi.

DUVAR – İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İstanbul Shopping Fest İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, bu yıl 1-31 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 6. İstanbul Shopping Fest’in (İSF), Atatürk Havalimanı’na yönelik saldırının ardından, açılış töreninin iptal edildiğini açıkladı.

Çağlar, “İstanbul Shopping Fest yönetimi olarak, eşsiz kentimize yönelen terör tehdidini lanetliyoruz. Bizler Türkiye’nin en büyük turizm, alışveriş ve kentsel markalaştırma projesi olan İstanbul Shopping Fest’in açılışı için hazırlıklarımızı büyük bir heyecanla sürdürürken hepimizi derinden sarsan saldırı haberiyle yüreklerimiz bir kez daha yandı. Kaybettiğimiz her bir can için büyük üzüntü duyuyor, ailelerinin acısını paylaşıyor ve yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi ve şöyle devam etti:

ETKİNLİK TAKVİMİ YENİLENİYOR

“Ulusça derinden hissettiğimiz yas duygusu ile, İstanbul Shopping Fest açılışı için Boğaz’da gerçekleştirmeyi planladığımız görkemli su ve ışık gösterisini iptal etmiş bulunuyoruz. Etkinlik takvimimizde de bu amaçla yeniden düzenlemelere gidiyoruz. 1 Temmuz itibarıyla İstanbul Shopping Fest’in startını veriyoruz ve festivalimiz, planlandığı gibi bir ay boyunca devam edecek. Güncellenen etkinlik takvimimize istshopfest.com web sitemizden ve uygulamamızdan ulaşabilirsiniz.” (İstanbul/DHA)