EGM’den 8 Mart açıklaması: İzinsiz yerlerde eyleme müsaade edilmeyecek

Emniyet Genel Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında daha önceden belirlenen yerler dışında toplantı ve gösteri yürüyüşleri yapılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, (EGM) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında ülke genelinde yapılan etkinliklere ilişkin açıklama yayınladı. Açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında 18 Şubat 2022 tarihinden bu güne 46 ilde 15 bin 574 kişinin katıldığı 174 etkinlik düzenlediği ifade edilirken, bu etkinliklerde 'kanuna aykırı hareket eden' 12 kişi hakkında da yasal işlem yapıldığı kaydedildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere verildi:

“Bugün ve 8 Mart 2022 tarihinde de etkinlikler aynı şekilde 2911 sayılı Kanun kapsamında daha önceden toplantı ve gösteri yürüyüşleri yapılabileceği ilan edilen yerlerde ve güzergâhlarda yasal çerçeve içerisinde düzenlenebilecektir. Belirlenen yerler dışında kalan alanlarda kanuna aykırı şekilde eylem yapılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Bu konu ile ilgili etkinliklerin yasal zeminde ve belirlenen yerlerde huzur ve güven ortamı içerisinde yapılması için tüm güvenlik tedbirleri alınmıştır.” (DUVAR)