Edis ve Farah Zeynep Abdullah'tan 'Mükremin Gezgin' tartışması: Oyunculuğu mentiondan çıkarsak mı?

Farah Zeynep Abdullah, TikTok fenomeni Mükremin Gezgin'e destek olan Edis'e 'oyunculuk' üzerinden tepki gösterdi. Abdullah, "Oyunculuğu bu mentiondan çıkarsak mı?" yazdı. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kendisini doğum yapmış gibi gösteren TikTok fenomeni Mükremin Gezgin'in bir tıp merkezinde bebekle poz vermesi gündem oldu. Gezgin'e sosyal medyadan birçok tepki gelirken, birçok isim de destek verdi. 

Son olarak şarkıcı Edis, sosyal medya hesabından Gezgin'e destek vererek, "Kadın tiplemeleri yapan erkek oyuncular kadar başarılı bir tiktoker gencini neyle yargıladığınızı anlamış değilim. Bu bir şov ki kuirler annelik, babalık yapmıyor mu? Tepkiniz tam olarak neye, biz anladık da, size homofobi, sınıf ayrımcılığı konularıyla küçük bir yüzleşme lazım.." ifadelerini kullandı.

Edis'in tweetini alıntılayan oyuncu Farah Zeynep Abdullah ise, 1993 yılında gösterime giren "Mrs. Doubtfire" filminde Robin Williams'ın canlandırdığı karakterin fotoğrafını paylaşarak, "Oyunculuğu bu mentiondan çıkarsak mı?" yazdı. 

Farah Zeynep Abdullah'ın tweetinin ardından Edis, "Bir gün böyle örnekler vermek zorunda kalmadığımız zaman kendiliğinden çıkacaktır, haddimi aşmış olmayayım kimseye karşı, kusura bakmayın" dedi. 

Abdullah ise Edis'e yanıt vererek, "Kuzum estağfurullah ne haddi. Hepimiz fikrimizi istersek söyleyelim zaten. Ben sadece ‘kadar’ı anlayamadım, bambaşka iki meslek, elma-armut gibi, biri diğerinden üstün falan diye demedim, yazdığım bu kadar ciddi bir şey değildi. Dediğine katılıyorum dememe gerek var mı gerçekten ne kusuru" yazdı.