Ed Sheeran'dan yeni albüm geliyor: Autumn Variations

Ed Sheeran'ın, prodüktörlüğünü Taylor Swift ile de işbirliği yapan Aaron Dessner'ın yaptığı yeni albümü 'Autumn Variations'ı duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şarkıcı Ed Sheeran, 29 Eylül'de 'Autumn Variations' adındaki yeni albümünü çıkaracağını duyurdu. Sheeran, yeni albüm haberini duyururken, “Geçen yılın başında zor bir dönemden geçtiğimde, şarkı yazmak duygularımı anlamamı ve olup bitenlerle yüzleşmemi sağladı" ifadelerini kullandı.

NTV'nin haberine göre, geçen sene yakın arkadaşı Jamal Edwards'ı kaybeden Sheeran, albümün hazırlık sürecinde arkadaşının kaybından sonra girdiği depresyonun etkili olduğunu belirterek, "Geçen sonbaharda arkadaşlarımla birlikte pek çok yaşam değişikliği yaşadığımızı fark ettim. Yazın sıcağından sonra her şey ya yatıştı, ya sakinleşti, dağıldı, doruğa çıktı ya da patladı. Kalp kırıklığı, depresyon, yalnızlık ve kafa karışıklığının en düşük seviyeleri arasında, aşık olma ve yeni arkadaşlıklar da vardı" diye konuştu.

Şarkıcı, "Babam ve ağabeyim bana Enigma Variations'ı besteleyen Elgar adında bir besteciden bahsettiler, 14 bestenin her biri farklı bir arkadaşı hakkındaydı. Bu albümü yapmam için bana ilham veren şey buydu. Aaron Dessner ile Subtract'ı kaydettiğimde hemen anlaştık. Durmaksızın yazıp kaydettik ve albüm de bu ortaklıktan doğdu. Seslerinde sonbaharın duygusunu harika bir şekilde yakaladığını hissediyorum ve umarım herkes onu benim kadar sever” diyerek albümünün ilham kaynağını açıkladı. 

Sheeran ayrıca, geçen sene hayatını anlatan "Ed Sheeran: The Sum of It All" adında bir belgeselin çekileceğini duyurmuştu. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)