Ecinniler'den yeni sayı

Ecinniler kültür ve edebiyat dergisinin 8. sayısı yayımlandı. Derginin yeni sayısı "Edebiyatın Münzevileri" dosyasını odağa alıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İki aylık kültür ve edebiyat dergisi Ecinniler'in sekizinci sayısı yayımlandı. 2021 yılındaki ikinci sayısının dosyası pandemi, kabuğa çekilmek, izolasyon gibi kavramları da çağrıştıran “Edebiyatın Münzevileri” başlığını taşıyor. 

Gökhan Arslan’ın editörlüğünde hazırlanan, J. D. Salinger’dan Emily Dickinson’a, Henry David Thoreau’dan Tevfik Fikret’e, çağdaş Norveç edebiyatı yazarlarından Trevanian’a, Severus Snape’den Selçuk Baran’a birçok münzevi yazarı ve karakteri inceleyen dosya kapsamında Süha Oğuzertem ile yapılan söyleşinin yanı sıra Mehveş Demirer, Deniz Gündoğan İbrişim, Melike Belkıs Aydın, Sibel Yılmaz, Çağla Çinili ve Tunca Çaylant’ın yazıları yer alıyor. 

8. sayıda şiirleriyle Ayfer Karakaş, Barış Yıldırım, Beste Naz Karaca, Bircan Çelik, enderemiroğlu, Ezgi Şimşek, Işık Sungurlar, Ozan R. Kartal, Rona Aslan, Sertaç Çıralı, Umut Yalım ve Yunus Emre Suci yer alırken; öyküleriyle Ali Rıdvan Öncel, Ethem Baran, Hüseyin Opruklu, Kader Menteş Bolat, Leyla Beril ve Sevtap Ayyıldız konuk oldu. 

Derginin bu sayısı için Mehmet Oymak John Clare’den, Çayan Okuduci de Şikoyê Hesen’den birer şiir çevirdi. Nezihe Altuğ İlhan Kemal’in 'Yitik Kitap' kitabı ve Pınar Özdemir de İsmail Gezgin’in 'Homo Narrans' kitabı üzerine inceleme yazıları kaleme aldı.

Derginin 8. sayısı 17 Mayıs’a kadar Shopier üzerinden satışta olacak. Dergi kapanmanın ardından kitapçılara dağıtılacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)