Ebubekir Sifil'den Başörtülü eğitim teorisi: Beyin uygun sıcaklığa ulaşınca iyi çalışır

İlahiyatçı Ebubekir Sifil ideal bir eğitim için öğrencilerin başının kapalı olmasını 'bilimsel' olarak izah etti: "İnsan beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Daha önce gazeteciler Cüneyt Akman ve Yılmaz Özdil'in cenaze namazlarının kılınmamasını istediği için gündeme gelen ilahiyatçı Ebubekir Sifil, eğitim konusunda İngiltere'den bir profesörün kendisine anlattıklarını aktardı. 

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi Ebubekir Sifil, Bekir Develi'nin Youtube kanalında yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Fatih’ projesi hazırlık aşamasındayken Avrupa ülkelerine gönderilen heyetlerden birinde yer alan İngiliz bir profesörle olan sohbetini anlattı. Profesörün adını açıklamayan ancak 'çok kıdemli' olduğunu söyleyen Sifil, “Derste öğretmen ve öğrenci yerde oturacak. Kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olacak. Erkeklerin de kızların da başları kapalı olacak. Araştırmalarımız bize gösterdi ki insan beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır. Ders böyle yapılmalı" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)