Ebeveynler okuldaki çocuklarını takip etmek için uygulamalara yöneldi

Findmykids, çocukların konumunu anne babalarına harita üzerinde anlık olarak gösteriyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte çocuklar sınıflara dönerken, okul yolunda güvenlikten ödün vermek istemeyen anne babaların yardımına mobil teknoloji yetişiyor.

Okula giderken ya da eve dönerken çocuklarının konumunu anlık olarak görmek isteyen ebeveynler mobil uygulamalara yöneliyor.

Çocuklar ve ailelere yönelik konum takip ve etkinlik izleme uygulaması Findmykids, gelişmiş özellikleriyle tüm bu sorulara ve daha fazlasına yanıt verirken hem anne babalar hem de çocuklar için gün boyunca daha fazla güvenlik ve özgürlük sağlıyor.

Dünya genelinde 3,5 milyondan fazla ebeveynin kullandığı mobil uygulama Findmykids, çocukların konumunu anne babalarına harita üzerinde anlık olarak gösteriyor. Bunun yanı sıra anne babalar çocuğun telefona yanıt vermediği ya da telefonunun sesini kapadığı durumlarda bile yüksek sesle zilini çaldırabiliyor, şarj seviyesini takip edebiliyor, telefonunda hangi mobil uygulamayı ne kadar kullandığını görebiliyorlar.

Gerçek zamanlı konum takip uygulamalarının okulların açılmasıyla birlikte anne babaların en büyük yardımcısı olduğunu söyleyen Findmykids Ülke Müdürü Neşen Yücel şu bilgileri verdi: “Ülkemizde 120 bini aşkın anne baba tarafından kullanılan Findmykids hayatı kolaylaştırırken ebeveynlerin endişelerini de ortadan kaldırıyor. Birçok anne baba, ‘Çocuğum gün içinde sürekli kendisini aramamdan hoşlanmıyor ama aramadan da duramıyorum çünkü merak ediyorum’ diye düşünüyor. Anne babası tarafından sürekli aranan çocuk sıkılıyor. Neticede de aramalara yanıt verilmemesi, telefonun sessize alınması gibi sonuçlar ortaya çıkıyor. Yani her iki taraf da olumsuz etkileniyor. Findmykids kullanan aileler bu açıdan çok rahatlıyor, çünkü güvenlik konusundaki endişeler ortadan kalkıyor. Ayrıca, kullanıcılarımızdan gelen teşekkür mesajlarında da gördüğümüz gibi, okul servisinde unutulma ya da kaybolma gibi tehlikeli durumlarda, gerek konum takibi gerekse acil durum mesajı gönderebilme özellikleri tam anlamıyla hayat kurtarıyor.” (HABER MERKEZİ)

Etiketler teknoloji okul