DYP'li eski bakan Nevzat Ayaz öldü

Emniyet müdürlüğü, valilik ve bakanlık yapan Nevzat Ayaz vefat etti. 12 Eylül öncesi atandığı İstanbul Valiliği görevini 1988 yılına kadar yapan Ayaz, Demirel tarafından Milli Savunma, Çiller tarafından da Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirilmişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Emniyet müdürlüğü ve valilik görevlerinin ardından Milli Savunma ve Milli Eğitim Bakanlığı da yapan Nevzat Ayaz tedavi altında bulunduğu hastanede vefat etti.

Ayaz, 22 Kasım 2020'de Acıbadem Kadıköy Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Acıbadem Kadıköy Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Candan, Nevzat Ayaz’ın ölümüyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “22 Kasım 2020 tarihinde hastanemize getirilerek septik şok tablosu ile genel yoğun bakıma alınan hastamız tüm müdahalelere rağmen bu sabah 06:33’te hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”

NEVZAT AYAZ KİMDİR?

Emniyet teşkilatında komiserlik ve müdürlük yapan Nevzat Ayaz, 17 Ağustos 1975 tarihinde Zonguldak’a vali olarak atandı. 1979 yılı sonuna kadar Zonguldak’ta görev yaptıktan sonra 4 Aralık 1979'da İstanbul Valisi olarak görevlendirildi. 1988 yılına kadar İstanbul’da vali olarak görev yaptı. 1991 yılının ekim ayında Doğruyol Partisi’nden milletvekili oldu. Süleyman Demrel kabinesinde Milli Savunma Bakanı oldu. Daha sonra Tansu Çiller'in başkanlığı döneminde ise Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirildi. (HABER MERKEZİ)