Umre ziyaretleri yeniden başlıyor

Suudi Arabistan, korona virüsü salgını nedeniyle yedi ay önce askıya aldığı umre ziyaretlerini kademeli olarak yeniden başlatıyor. 4 Ekim'den itibaren ülke içi umre ziyareti başlayacak. 1 Kasım'dan sonra ise belirli ülkelerden sınırlı sayıda ziyaretçiye umre izni verilecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Suudi Arabistan, korona virüsü salgını nedeniyle askıya aldığı umre ziyaretlerine yedi ay sonra yeniden izin veriyor. Suudi devlet ajansı SPA'dan yapılan açıklamada, ülke içinden ziyaretlerin 4 Ekim'den itibaren başlayacağı belirtildi.

Diğer ülkelerden ziyaretlere ise 1 Kasım'dan itibaren izin verilecek. Habere göre, sadece belirli ülkelerden ziyaretçi alınacak ve günlük ziyaretçi sayısı, kademeli olarak 6 binden 20 bine çıkarılacak. Sayı kısıtlaması, salgın son bulana dek devam edecek.

Suudi Arabistan, yaz aylarındaki düşüşe rağmen Körfez'de en çok korona virüsü vakasına sahip olan ülke. Riyad'ın açıkladığı verilere göre, ülkedeki toplam vaka sayısı 330 binin üzerinde. Suudi Arabistan'daki can kaybı ise 4 bin 500'ü geçti. (DIŞ HABERLER)