Eminem'den ırkçılara diss

Eminem, yeni teklisinde George Floyd'u unutmadı: Üzerimdeyken nefes alamıyorum.

DUVAR – Eminem ile Kid Kudi’nin yeni çıkarttığı teklide Rap müziğin en önemli isimlerinden Eminem, polis şiddeti ve korona virüsü de dahil olmak üzere güncel olaylara değiniyor. Adventures of Moon Man and Slim Shady isimli parçada, ABD’de polis tarafından öldürülen George Floyd ve koşu yaparken vurularak öldürülen Ahmaud Arbery’den de bahsediliyor.

‘OFİSTE BİR SÜRÜ APTAL’

Trump hükümetini eleştiren Eminem, Adventures of Moon Man and Slim Shady adlı teklide şu ifadeleri kullanıyor: [Başkanlık] Ofisinde bir sürü aptal. Yarımız zombi kıyameti gelmiş gibi dolaşıyoruz / Diğer yarısı ise sinirli ve dalga geçercesine maske takmak istemiyor / Bu b*ku onlardan işte böyle kapıyoruz / Senin kullandığın alışveriş sepetini kullandım ve şimdi öksürdüğün için ben bir tabuttayım.”

‘NEFES ALAMIYORUM’

Parçada, mayıs ayında polis tarafından gözaltına alınırken öldürülen George Floyd’dan ve şubat ayında koşu yaparken vurularak öldürülen Ahmaud Arbery’den de bahsediliyor: “George Floyd ve Ahmaud Arbery için dua ediyorum / Nasıl oluyor da bu kadar fazla polis yozlaşmış olabiliyor? / Dur dostum, lütfen memur bey, üzgünüm / Sen üzerimdeyken nefes alamıyorum / Lanet olası dizin şah damarımın üzerinde duruyor.” (DIŞ HABERLER)