Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'da Covid-19 çıktı

Birkaç gündür yüksek ateş ve yorgunluk gibi semptomlar gösteren Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Covid-19'a yakalandığını duyurdu. Sağlığının iyi olduğunu söyleyen Bolsonaro, "Korkacak bir şey yok. Hayat bu. Hayat devam ediyor" dedi.
Jair Bolsonaro

DUVAR – Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’da yeni tip korona virüsü (Covid-19) tespit edildi.

Brezilya basınında çıkan habere göre, Bolsonaro, birkaç gündür yüksek ateş ve yorgunluk gibi belirtiler göstermesinin ardından dün yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Sağlığının iyi olduğunu ve virüsün başkalarına yayılmaması için gerekli önlemleri aldığını söyleyen Bolsonaro, “Korkacak bir şey yok. Hayat bu. Hayat devam ediyor” dedi.

Birkaç gündür yüksek ateş ve yorgunluk gibi semptomlar gösteren 65 yaşındaki Devlet Başkanı, dün akşam saatlerinde akciğerlerini kontrol ettirmiş ve iyi olduğunu açıklamıştı.

COVİD-19 İÇİN ‘KÜÇÜK BİR GRİP’ DEMİŞTİ

Ülkenin aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, Covid-19’u küçümsemesi ve salgına karşı gerekli önlemleri almaması nedeniyle tepki çekmişti. Bolsonaro, başlarda Covid-19’u “küçük bir grip” olarak nitelemiş ve ekonomik tedirginliklerle ülkede salgına karşı önlem alan eyalet valilerini eleştirmişti.

Dünyada ABD’nin ardından salgından en çok etkilenen 211 milyon nüfuslu Brezilya’da, bugüne kadar Covid-19’dan 65 bin 487 kişi öldü. Toplam 1 milyon 623 bin 284 kişi hastalığa yakalandı. (AA)