Peskov korona günlerini anlattı: Çilekle tavuğu ayırt edemiyordum

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, korona virüsü kaptığı dönemde yaşadıklarını anlattı. Koku ve tat alma duyusunun kaybını çok net yaşadığını söyleyen Peskov, "Çilek ile tavuğu birbirinden ayırt edemiyordum” dedi.

DUVAR – Korona virüsünü yenen Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, hasta olduğu dönemde koku ve tat alma duyularını yitirdiğini anlattı. Peskov, Rossiya-24 televizyonunda yayınlanan Moskova.Kremlin.Putin isimli televizyon programında, korona virüsü pozitifken nasıl semptomlar gösterdiğini paylaştı.

‘ÖNCEKİ GÜN YEDİ KİLOMETRE KOŞTUM’

“Grip olmuşum gibi hissettirdi. Başında çok ciddi bir şeymiş gibi hissettirmiyor” diyen Peskov, şöyle devam etti: “Virüsle enfekte olduğumu düşündüğümüz gün, spor salonunda bir buçuk saat antreman yaptım. Yedi kilometre koştum, bedenime güç akın ettiğini hissediyordum ve bu bana kendimi iyi hissettirmişti.”

Ancak anlattığına göre, ertesi gün Peskov’un ateşi yükseldi. Koku ve tat alma duyularını yitirdiğini söyleyen Kremlin Sözcüsü, “Çilek ile tavuğu birbirinden ayırt edemiyordum” dedi.

Koku ve tat kaybı, ilk başta olmasa da pandemi ilan edilmesinden bir süre sonra koronavirüs belirtileri arasına eklenmişti.

Peskov’un yeni korona virüsüne yakalandığı 12 Mayıs’ta belli olmuştu. Peskov Kommersant gazetesine demecinde, hastalığın ilk semptomlarının, meslektaşlarından birisinin hastalanmasını takiben kendisini izole ettiği dönemde ortaya çıktığını anlatmıştı.

Bu haftanın başında tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan Peskov, çalışmalarını halen evinde sürdürüyor. (Sputnik)