Almanya Kalkınma Bakanı Müller: Turbo kapitalizm sona ermeli

Korona virüsü salgınının hız kazandırdığı kapitalizm tartışmasına Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller de katıldı. Müller, salgın sonrasında 'turbo kapitalizmin sona ermesi gerektiğini' söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller, korona virüsü krizini "İnsanlığa, doğa ve çevre ile daha farklı bir ilişki içine girmesi için bir alarm sinyali" olarak değerlendirdi. Müller, "Son 30 yılın, sürekli hızlanan-yayılan-artan kapitalizm anlayışı sona ermeli" dedi.

Alman Bakab, salgının sebeplerinden birinin de yağmur ormanlarının yok edilerek doğanın gasp edilmesi olduğunu belirterek, "Bu sebepten dolayı düşünce yapımızı değiştirmeliyiz" ifadelerini kullandı. Müller, salgından sonra küreselleşmenin basit bir şekilde "eski normaline" dönülemeyeceğini vurguladı. (DW Türkçe)

İngiliz düşünür John Gray: Bu kriz tarihte bir dönüm noktasıdır, liberalizm deneyi miadını doldurduİngiliz düşünür John Gray: Bu kriz tarihte bir dönüm noktasıdır, liberalizm deneyi miadını doldurdu

'Biyoçeşitliliğin babası': Korona virüsü doğanın intikamı değil, bunu kendimize biz yaptık'Biyoçeşitliliğin babası': Korona virüsü doğanın intikamı değil, bunu kendimize biz yaptık