ABD Kongresi, Jeff Bezos'u ifadeye çağırdı

Amazon.com'un, rakip şirketlerin verilerini ele geçirdiği iddia ediliyor. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, suçlamalarla ilgili olarak ABD Kongresi'nde ifade vermeye davet edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dünyanın en büyük internet alışveriş platformu Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, rakip firmaların verilerini ele geçirerek şirketinin piyasada tekel oluşturduğu iddiaları üzerine ABD Kongresi'nde ifade vermeye çağrıldı.

Euronews'in haberine göre, ABD Temsilciler Meclisi'nin Bezos'a cuma günü gönderdiği mektupta ABD'li bazı siyasilerin Amazon.com'a karşı çok ciddi suçlamalar yönelttiği ve jüri komitesine konuyla ilgili açıklama yapmasını istedikleri belirtildi. Bezos ve Amazon yöneticileri bu iddiaları geçen seneden beri yalanlıyordu.

ABD Rekabet Alt Kurulu Başkanı David Ciciline, dev şirketin iddialarla ilgili suç dosyasının kabarık olduğunu, araştırma raporlarında şirket çalışanlarının diğer firmaların verileri üzerinde korsan faaliyetlerde bulunduğu yönünde önemli bulguların yer aldığını söyledi.

Ciciline, "Amazon.com'un ticari faaliyetlerini temize çıkarabilmesi için birçok fırsatı oldu. Ancak şirket yöneticileri bu konuda komite üyeleri ve halkı defalarca yanılttı. Büyük ve güçlü şirketler kanunun üzerinde değildir" dedi.

HABERİN TAMAMI

Özel: Bezos, hastalanan işçilerine ücretli izin vermiyorÖzel: Bezos, hastalanan işçilerine ücretli izin vermiyor

Etiketler ABD Amazon Jeff Bezos