Reuters: Boris Johnson'ın durumunda değişiklik yok

Korona virüsü salgınında gözler, Başbakan Boris Johnson'ın yoğun bakıma alındığı İngiltere'ye çevrildi. Johnson'a yakın iki kaynak bu sabah, geceyi yoğun bakımda geçiren başbakanın durumunda bir değişiklik olmadığını söyledi.

DUVAR – Korona virüsü nedeniyle pazar günü hastaneye kaldırılan, dün de yoğun bakıma alınan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un durumunda bir değişiklik olmadığı belirtildi.

Johnson’a yakın kaynak, İngiliz haber ajansı Reuters’a isim vermeden yaptıkları açıklamada, geceyi yoğun bakımda geçiren 55 yaşındaki başbakanın durumunda herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

OKSİJEN TEDAVİSİ SONRASI YOĞUN BAKIM

İngiltere Başbakanı’nın, ateş ve öksürük semptomlarının geçmemesi nedeniyle pazar günü bazı testler için hastaneye kaldırıldığı açıklanmıştı. Johnson’a dün, Londra’daki St. Andrews Hastanesi’nde oksijen verildiği ancak ‘durumunun kötüleşmesi’ nedeniyle yoğun bakıma alındığı açıklanmıştı.

İngiliz hükümeti, yoğun bakıma alınma kararının da ‘önlem’ olarak verildiğini, başbakanın bilincinin açık olduğunu duyurmuştu. (DIŞ HABERLER)