ABD'li sözcü: İdlib terörist gruplar için bir mıknatıs

Türkiye'nin İdlib için ABD'den destek istediği iddia edilirken, IŞİD karşıtı koalisyonun ABD'li sözcüsü Albay Myles Caggins'den dikkat çekici bir açıklama geldi: İdlib terörist gruplar için bir mıknatıs gibi görünüyor. Hepsi siviller açısından tehdit teşkil eden çok çeşitli gruplar var.

DUVAR – Suriye’de gözlerin İdlib’e çevrildiği ve Türkiye’nin Rusya destekli Suriye ordusunu caydırmak için ABD’den Patriot hava savunma sistemleri istediğinin iddia edildiği bir dönemde, ABD liderliğindeki IŞİD karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Myles Caggins’den dikkat çekici bir açıklama geldi. Caggins, ‘İdlib’in terörist gruplar için bir mıknatıs olduğunu’, bu grupların sivilleri tehdit ettiğini söyledi.

Sky News kanalına konuşan Caggings şu ifadeleri kullandı: “İdlib vilayeti terörist gruplar için bir mıknatıs gibi görünüyor. Bunun sebebi özellikle, birçok açıdan yönetilmeyen bir yer olması ve orada, hepsi siviller açısından sıkıntı, baş belası ve tehdit teşkil eden çok çeşitli gruplar var. Sadece kışı atlatmaya çalışan, hayatta kalarak yaşam umudu ve iradesi bulmaya çalışan masum yüz binlerce sivil…” dedi. (DIŞ HABERLER)