DÜNYA

Londra'da öğrenciler iklim politikasını protesto etti

Londra'da öğrenciler hükümetin iklim politikasını protesto etti. İki kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiltere'nin başkenti Londra'da hükümetin iklim değişikliği politikasını protesto etmek için çoğunluğunu orta öğretim öğrencilerinin oluşturduğu yüzlerce kişi, öğle saatlerinde İngiliz parlamentosunun önünde toplandı. İki protestocu gözaltına alındı. Hükümetin iklim politikasını protesto eden döviz ve pankartlar taşıyan gruptakiler önce İçişleri Bakanlığı'na, ardından Trafalgar Meydanı'na yürüdü.

Buradan ayrılan bir grup yeniden parlamento önünde toplandı. Trafiği engelleme girişiminde bulunan gruptakiler ile polis arasında yer yer arbede yaşandı. Gruptakiler daha sonra Westminster Köprüsü'ne yürüyerek, trafik akışını bir süre durdurdu. Polis burada da iki kişiyi gözaltına alındı.

.

Londra’da Extinction Rebellion platformunun öncülüğündeki eylemlerle geçen yıl kentin merkezi meydanları, köprüleri ve toplu ulaşım hatları iki hafta işgal altında kalmıştı.

.

Polis işgal eylemlerini sona erdirmek için düzenlediği operasyonlarda binden fazla göstericiyi gözaltına almıştı. (Kaynak: Sputnik)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR