Kremlin: İdlib'de henüz ABD müdahalesi yok

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, İdlib'de yaşananlar çatışma değil, terörle mücadele olarak gördüklerini söyledi. Peskov, Türkiye'yle temasa geçen ABD'nin henüz İdlib'e doğrudan müdahale etmediğini de ekledi.

DUVAR – Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İdlib’deki son gelişmeleri ve ABD’yle Türkiye arasındaki temasları değerlendirdi. Peskov, Rusya’nın İdlib’deki durumu bir çatışma olarak değil, Suriye ordusunun kendi topraklarında yürüttüğü terörle mücadele olarak gördüğünü ifade etti.

Basın toplantısında konuşan Peskov, “Burada bir çatışma söz konusu değil, Soçi mutabakatı ve tarafların bu belgeye istinaden üstlendikleri yükümlülükler yerine getiriliyor. Ayrıca burada her şeyden önce Suriye ordusunun kendi topraklarında yürüttüğü terörle mücadele söz konusu” dedi.

Ankara ile Washington’un İdlib’deki gelişmelerle ilgili temaslarını ve Moskova’nın İdlib’deki duruma müdahalenin ne gibi sonuçlar beklediğini yorumlayan Peskov, “Henüz ABD’nin doğrudan müdahale bulunduğunu söyleyemeyiz” yanıtını verdi. (Sputnik)