DÜNYA

Ukrayna Büyükelçisi: Türkiye ordumuz için 200 milyon TL verecek

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Sibiga, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kiev ziyareti kapsamında, Ukrayna ordusunun ihtiyaçları için 200 milyon TL’lik finansal yardımın sağlanmasıyla ilgili anlaşmanın imzalanacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kiev ziyareti öncesi, Ukrayna'nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Sibiga, Türkiye'nin Ukrayna ordusunun ihtiyaçları için finansal yardım sunacağını açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 Şubat'taki Kiev ziyareti sırasında, Ukrayna lideri Vladimir Zelenskiy ile teke tek görüşme gerçekleşeceğini ve ayrıca Türkiye-Ukrayna Üst Düzey Stratejik Konsey 8. Toplantısı’nın düzenleneceğini bildirmişti. Toplantı sonrasında bir dizi anlaşmanın imzalanması bekleniyor.

Türkiye Büyükelçisi Andrey Sibiga ziyarete ilişkin, Ukrayna medyasına açıklamasında “Bu ziyaret sırasında imzalanacak anlaşmaya göre, Türkiye tarafı Ukrayna ordusunun ihtiyaçları, özellikle silah alımı için 200 milyon TL finansal yardım sunacak. Önceki yıllarda da bu rakamlarda benzer anlaşmalar imzalanmıştı” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın ziyareti sırasında, göç alanındaki işbirliği ve acil durum servisleri arasındaki işbirliğine ilişkin anlaşmaların imzalanacağını dile getiren Sibiga, “Ayrıca ehliyetlerin karşılıklı olarak tanınması ile ilgili bir anlaşma imzalanacak. Bu, her iki ülkenin vatandaşlarının haklarını korumayı uygulamaya bir adım olacak” dedi. (Kaynak: Sputnik)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR