DÜNYA

Köln'de İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bomba bulundu

İkinci Dünya Savaşı'nda Almanya'nın en çok bombalanan şehirlerinden Köln'de, bu savaştan kalma patlamamış bomba bulundu. Kentte geçtiğimiz pazartesi günü de bir bomba bulunmuş ve imha edilmişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Almanya'nın Köln kentinde bulunan İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma 500 kilogramlık bombanın imha çalışması nedeniyle bugün bölgeden 5 bin 800 kişi tahliye edilecek.

Köln Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, toprağın 5 metre altında bulunan ve 500 kilogram ağırlığındaki Amerikan yapımı bombanın etkisiz hale getirilmesi için hazırlıkların başladığı bildirildi.

Açıklamada, Lindenthal semtindeki Gleueler Caddesi'nde bulunan bombanın imha çalışması nedeniyle bölgede yaşayan 5 bin 800 kişinin bugün tahliye edileceği belirtildi.

İmha çalışmaları esnasında bölgedeki yollar trafiğe kapatılırken, bazı toplu taşıma seferlerinin de yapılamayacağı kaydedildi.

Köln'ün Deutz semtinde pazartesi günü yine patlamamış bir bomba bulunmuş ve salı günü etkisiz hale getirilmişti.

Almanya’da, bir kısmı yerleşim yerlerinde olmak üzere İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma patlamamış çok sayıda bomba bulunuyor. Bu bombalar uzmanlarca kontrollü şekilde etkisiz hale getiriliyor. (KÖLN/AA)

Parklarıyla, köprüleriyle, biralarıyla: KölnParklarıyla, köprüleriyle, biralarıyla: Köln

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR